Od Zvíkova po Krumlov přes Hajany

3. října 2015 v 20:25 |  Tipy na výlet
Letos jsme vynechali dovolenou u moře a rozhodli se strávit chvíle volna v naší krásné zemi. V cestovní agentuře jsme našli apartmán v malebné jihočeské vesničce Hajany, která leží 3 km od Blatné.
Dovolenou jsme strávili aktivně, navštívili jsme několik zámků a hradů, podnikali procházky po hajanských lesích a lukách, večer grilovali, a když přišly tropické dny, využili jsme i možnost koupání v zahradním bazénu.

Celý rok jsem poslouchala své kolegy, kteří si zamilovali jižní Čechy. A musím říct, že i naši rodinu nadchla tato malebná krajina. Rybník za každým rohem, lesy, louky, po ní se prohánějí koně nebo se na ní pasou krávy a ovce.
A není to jen úchvatná krajina, ale příjemné bylo i setkání s pohodovými místními lidmi. Ať už to byli zaměstnanci zámků či hradů, nebo rodáci z Hajan, kteří právě v době naší dovolené měli sraz v místní hospůdce.

Nádherné město je Český Krumlov. Má svou neopakovatelnou atmosféru, kterou možná kazí jen přívaly turistů. Ale kdo by to místo nechtěl vidět Úžasný.
Líbil se nám i hrad Zvíkov a zámek Orlík. Zvíkov jsme si mohli prohlédnout sami bez průvodce, Orlík byl krásný z výletní lodě, prohlídka zámku už byla méně atraktivní. Je vedena stále starou nudnou formou. Výklad oživovaly jen výlevy nadšení nad "naším panem hrabětem"Mrkající.
Hodně jsme se těšili na hrad Rabí, ale byli jsme zklamaní. Na fotkách působí velmi majestátně, ale realita je trochu jiná.

Naopak nás mile překvapil zámek Kratochvíle, hlavně jeho bylinková zahrada.
Na cestě mezi Kratochvílí a Strakonicemi jsme schovaný v lese našli rybník a louku, kde se natáčela Princezna ze mlejna.
Nebylo to jediné místo proslavené režisérem Z. Troškou, které jsme na přání nejstarší dcery museli navštívitSmějící se. Hoštice jsme zvládli za půl hodiny. I když to nebyl bůhví jaký kulturní zážitek, jsme rádi, že jsme toto místo viděli.
Určitě ale nezapomenu na Červenou Vodu, místo nedaleko Českého Krumlova, kde mě málem rodinka vysadila a nechala svému osudu. Když jsme hledali místo, kde bychom se najedli, dojeli jsme až ke krásně upravenému místu v lesích. "Jé, tady se mi to líbí," spustila jsem nadšeně. Při bližším prohlédnutí místa propukli ostatní v autě v hurónský smích. Ukázalo se totiž, že se jedná o psychiatrickou léčebnuSmějící se. No, nebyla bych první ani poslední... Třeba bych se potkala i se známými osobnostmiMrkající.
Nakonec jsme se však všichni po úžasném týdnu v jižních Čechách vrátili zase na sever Moravy mezi kouřící komíny, přeplněné silnice i supermarkety.
V naší malé vesničce v podhůří Beskyd je ale taky klid a pohoda. A na jih se zase někdy rádi podíváme! Pořád je tam spousta míst, které stojí za to ještě vidět.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama