Snění versus realita

4. října 2015 v 19:10 | Dana |  Téma týdne
Je to sice jen fikce, ale krásně se o tom sní. Každý z nás už někdy přemýšlel o tom, co by podnikl, kdyby vyhrál milion. V prvé řadě splatit hypotéku, konečně po deseti letech dokončit všechny stavební práce, vyměnit už vybydlený nábytek, kuchyňské spotřebiče, konečně vybavit dům úspornými žárovkami, vyměnit obrovskou a těžkou starou televizi za super úzkou plazmovku (nebo už je něco modernějšího?), a tak bych mohla ve výčtu pokračovat. No ale uznejte sami, nejsem trochu přízemní?

Co takhle konečně koupit dceři koně, po kterém touží už přinejmenším deset let. A k němu samozřejmě stáj a další pro milionáře zanedbatelné drobnosti. Prostřední dcera by měla ráda na zahradě šeřík. Maličkost! A ta nejmladší se nedávno s vážným obličejíčkem zeptala: " Mami, až nebudeme šetřit, koupíte mi Minimax? Tam je všechno pro malé děti! Tam je všechno pro dospělé zakázané!"

Možná bych splnila i přání své kolegyně, která ač v nejlepších letech, do čtvrtého patra našeho vzdělávacího ústavu funí, heká a nadává, že by už pan ředitel mohl z těch evropských dotací nechat postavit výtah.

Manželovi by vyhrané peníze pomohly postavit se na vlastní nohy, stal by se z něj majitel chovného rybníka a snad by konečně nějakým úlovkem obohatil náš jídelníček. O dosavadních "úspěších" raději taktně pomlčím.

A já? Já bych si možná na nějakou dobu odpočinula od perliček, kterými mě pravidelně zásobují moji milí žáci. Naposledy, když žák devátého ročníku vysvětloval, co je to studená válka, mě opravdu mrazilo. Podle něj to byla válka v Rusku, kde tak moc mrzlo, že zamrzly i tanky.

Snění je to opravdu příjemné. Tak bych mohla psát ještě dlouho, máme totiž velkou rodinu a k tomu spoustu přátel a známých. A každý z nich by měl své tajné přání a já bych se je pokusila splnit. Ale na to by jeden milion nestačil. A tak konec snění, je tu realita. A ta je krásná. Jsme zdraví, máme svou práci a hlavně tři krásné dcery, které rozdávají úsměvy za miliony.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 all-is-magic all-is-magic | E-mail | Web | 4. října 2015 v 20:22 | Reagovat

Přesně tak, peníze nejsou všechno :)
Ta studená válka mě pobavila :D

2 Dana Dana | 5. října 2015 v 14:43 | Reagovat

[1]: Díky za první a ještě k tomu milý komentář na blogu ;-)
Zábavných perliček ze školy mám na rozdávání, možná časem zřídím novou rubriku :-)
Váš blog je moc pěkný, mám ráda duchovno, už se těším, až si všechno pročtu!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama