Za medvědem na Prašivou

17. října 2015 v 21:36 | Dana |  Tipy na výlet
Slunečné, ale poměrně chladné sobotní podzimní ráno. Pokus namotivovvat nejmladší dceru k vycházce do hor. U dvou starších jsou veškeré snahy dopředu ztracenéZamračený. Co takhle navnadit dcerku na setkání s medvědem? To zabraloMrkající.

Auto jsme nechali v Komorní Lhotce u tradiční finské sauny, která je v provozu už od roku 1966. Mimichodem po saunovací kúře je výborným zážitkem čerstvý chleba s tvarohem. Mňam!

Cestou na Prašivou nás čekaly úchvatné výhledy do krajiny. Bohužel to, co bylo před pár lety, už není. Nošovická automobilka Hyundai působí v tomto prostředí slušně řečeno nepatřičněZamračený.

Chata na Prašivé prošla před několika měsíci rekonstrukcí. Byli jsme zvědavi na změny a asi jsme nebyli sami, turistů - zvědavců dorazilo spousta. Na první pohled ale vypadala chata stejně jako při naší poslední zimní návštěvě.
Za vchodovými dveřmi na nás jako vždy vybafnul medvěd, který je maskotem Prašivé, stejně jako malý Frantík ve Františkových lázníchSmějící se. No, raději se do dalšího srovnání pouštět nebudu...
Bohužel se zatím chata opravovala jen uvnitř, ale věřím, že se do budoucna podaří renovovat i exteriéry. Na můj vkus se k této chatě bílá plastová okna nehodíNerozhodný

Nedaleko chaty stojí dřevěný kostel sv. Antonína Paduánského z roku 1640, kde se každoročně v červnu koná tradiční pouť.
Pokud by vám byla cesta na Prašivou málo, můžete po hřebeni pokračovat dál na Kotař, ale o tom zase příštěMrkající
Každopádně doporučuji výšlap na Prašivou v kterémkoliv ročním období! Pro naši rodinku a známé je silvestrovský evergreen s nenapodobitelnou atmosférou!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Wendy Wendy | Web | 29. ledna 2016 v 14:24 | Reagovat

Hmmm... celkem zajímavé.. 😉
Wendy💋

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama